Wolontariat

Pierwsza akcja w ramach wolontariatu

W roku szkolnym 2019/20 w naszej szkole swoją działalność rozpoczęło Szkolne Koło Wolontariatu  – koordynatorem jest pani Ewa Tarasek. Uczniowie po złożeniu deklaracji zostali członkami tego koła. Została założona gazetka koła, na której są umieszczone informacje o akcjach wolontariatu. Pierwszą akcją  była zbiórka rzeczy do Schroniska  dla Zwierząt w Wielogłowach. Uczniowie wraz z rodzicami bardzo poważnie podeszli do tego zadania i przynieśli mnóstwo rzeczy dla piesków – koce, pościele, ręczniki, zabawki, miski, obroże, kołdry. W dniu 2 października 2019 r. uczennice Zuzia Sikora, Klaudia Dyląg, Anita Baran i Karolina Więcek oraz pani Małgorzata Więcek jako rodzic i Ewa Tarasek zawiozły zebrane rzeczy do schroniska w Wielogłowach. Dzięki Wójtowi Gminy Łużna został wynajęty bus i bez problemu można było zebrane rzeczy zapakować i przekazać do schroniska.

 Najbliższe akcje w kole wolontariatu to: GÓRA GROSZA, AKCJA ZNICZ – zapraszamy do udziału!!!