Nowości

Nasza szkolna wigilia

Wspólna wigilia, to wieloletnia tradycja naszej szkoły. Również w tym roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice spotkali się, by wspólnie świętować Boże Narodzenie. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem Betlejemskiego Światła Pokoju przez naszych uczniów- harcerzy z grupy Zahartowani.  Następnie cała społeczność szkolna wysłuchała koncertu polskich kolęd przygotowanego przez p. Bernadettę Kuś-Baran, p. Patrycję Baran-Ziębę oraz uczniów klas IV-VIII. Podczas koncertu usłyszeliśmy przepiękne wykonania polskich kolęd w wersjach wokalnych oraz instrumentalnych- na skrzypcach, akordeonach, saksofonie i trąbce. A wszystko to przeplatały informacje i ciekawostki na temat tych utworów. Po uczcie muzycznej przyszła pora na ucztę dla ciała. Po modlitwie poprowadzonej przez ks. Łukasza Pietrzaka i połamaniu się opłatkiem, nasza szkolna rodzina zasiadła do stołu i zjadła wigilijne potrawy. To był wyjątkowy dzień.